Diyarbakır’daki Metruk Yapılar Madde Bağımlılarının Yuvası Oldu

featured

Diyarbakır‘ın merkez Yenişehir ilçesinde yer alan metruk yapılar, uyuşturucu bağımlılarının meskeni haline gelirken, mahalle sakinleri korkudan dışarı çıkamadıklarını ve önlem alınmasını istedi.

Merkez Yenişehir ilçesi Benusen Mahallesi’nde bulunan metruk yapılar, uyuşturucu bağımlılarının meskeni haline gelmiş durumda. Mahalle sakinlerinin korkarak dışarıya çıktığı sokakta, iddiaya göre uyuşturucu bağımlılarının sarhoş olduktan sonra mahallede hırsızlık yaptıkları belirtildi. Madde ve alkol bağımlılarının mekanı haline gelen metruk yapılar mahalleliyi huzursuz ediyor. Vatandaşlar, bilhassa geceleri bu binalara gelen kişilerin alkol ve madde alarak taşkınlık yaptığını söyleyerek, canlarının tehlikede olduğunu ifade etti.

Mahalle sakinlerinden Vahit Deniz, boş binalarda kimi zaman yangın kimi zaman da kavga çıktığını söyledi. Vatandaşların, mahalledeki cami ve Kur’an kursunu madde bağımlılarının korkusundan kullanamadıklarını ve hırsızlık ihtimaline karşı sürekli caminin kapatıldığını söyleyen Deniz, “Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesine bağlı Şehitlik semtinde ikamet ediyorum. Oturduğumuz mahalle kentsel dönüşüm adı altında depremden önce boşaltıldı. Yer bulan bu mahalleyi terk etti, olmayan da mahallede oturmaya devam etti. dedi..

Diyarbakır’daki Metruk Yapılar Madde Bağımlılarının Yuvası Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!