Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde 5 yeni fabrika açılıyor

featured

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde yapımı biten 5 hazır giyip fabrikasında 1500 vatandaşa istihdam sağlanacak. Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, Bismil ilçesinde yapımı tamamlanan 5 hazır giyim fabrikasının yakın zamanda açılacağını duyurarak, 1500 kişinin işe alınacağını duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, ilçede istihdamı kolaylaştırmak, daha fazla gence iş imkanı sağlamak, tekstil ve hazır giyim yatırımlarını geliştirerek üretim kapasitesini artırmayı amaçlayan 16 bin 500 metrekare kapalı alana sahip 5 fabrikanın yapımı tamamlandı.

Sanayi ve Teknoloji ile Gençlik ve Spor bakanlıkları tarafından yürütülen, “Çalışan ve Üreten Gençler Projesi” kapsamında, 2022 yılı mart ayında temeli atılarak yapımı tamamlanan 5 hazır giyim fabrikasıyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Vali Su, “Kısa süre içerisinde faaliyete geçecek 5 fabrika binası 1500 kişiye istihdam sağlayacak. Diyarbakır’ımıza ve hemşehrilerimize şimdiden hayırlı olsun.” ifadesini kullandı. Gençlerin istihdamına yönelik hazır giyim fabrikası inşası Ergani ve Çermik ilçelerinde de devam ediyor.

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde 5 yeni fabrika açılıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!