Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde 5 yeni fabrika açılıyor

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde 5 yeni fabrika açılıyor
3 Ağustos 2023 15:51 | Son Güncellenme: 3 Ağustos 2023 18:32

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde yapımı biten 5 hazır giyip fabrikasında 1500 vatandaşa istihdam sağlanacak. Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, Bismil ilçesinde yapımı tamamlanan 5 hazır giyim fabrikasının yakın zamanda açılacağını duyurarak, 1500 kişinin işe alınacağını duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, ilçede istihdamı kolaylaştırmak, daha fazla gence iş imkanı sağlamak, tekstil ve hazır giyim yatırımlarını geliştirerek üretim kapasitesini artırmayı amaçlayan 16 bin 500 metrekare kapalı alana sahip 5 fabrikanın yapımı tamamlandı.

Sanayi ve Teknoloji ile Gençlik ve Spor bakanlıkları tarafından yürütülen, “Çalışan ve Üreten Gençler Projesi” kapsamında, 2022 yılı mart ayında temeli atılarak yapımı tamamlanan 5 hazır giyim fabrikasıyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Vali Su, “Kısa süre içerisinde faaliyete geçecek 5 fabrika binası 1500 kişiye istihdam sağlayacak. Diyarbakır’ımıza ve hemşehrilerimize şimdiden hayırlı olsun.” ifadesini kullandı. Gençlerin istihdamına yönelik hazır giyim fabrikası inşası Ergani ve Çermik ilçelerinde de devam ediyor.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.