Diyarbakır’ın ulaşım sorunu için halk tramvay istiyor!

featured

Diyarbakır halkı, her dönemde seçim malzemesi yapılan tramvay projesinin faaliyete geçmesini talep ediyor. Halk artık hızlı, konforlu ve güvenli ulaşım araçlarıyla seyahat etmek istiyor. Diyarbakırlı vatandaşların uzun yıllardır beklediği ve kent trafiğini rahatlatacak hafif raylı sistem projesi rafa mı kaldırıldı?

Diyarbakır’da toplu taşıma sorunu gün geçtikçe artıyor. Bazı güzergâhlardaki araç sayısının az olması yurttaşı bezdirdi. Başta Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi güzergâhı olmak üzere Talaytepe, Üçkuyu gibi bölgelerde ulaşım sorunu bitmiyor. Her gün balık istifi ile işe veya hastaneye giden yolcular ulaşım sorununa çözüm bekliyor. Dicle Üniversitesi’nde 02 Ekim’de eğitim öğretime başlandı. Eğitimin başlaması ile beraber Dicle Üniversitesi’nde duraklarda yoğunluk en üst noktaya ulaşırken otobüslerde nefes alacak yer dahi kalmamış durumda.

OTOBÜSLER YETERSİZ

Diyarbakır’a yeni gelen bir öğrenci otobüs seferlerinin yeterli olmadığını belirterek şunları söyledi.

“Bu hafta yoğunluk daha da arttı. Yurttan buraya buradan da yurda dönmek adeta çile. Diyarbakır büyük bir şehir olmasına rağmen Otobüs seferleri maalesef yetersiz. 2 gündür otobüste yer bulamıyorum ayakta gidiyoruz. Zaten mesafe diye bir şey yok. Otobüsün içinde ki havasızlıktan kaç kere yanımda bayılan öğrenciler oldu. Belediye ve yetkililer sefer sayısını artırmalı. Otobüs öğrencileri kaldıramıyorken hastanede binen vatandaşlarla beraber nefes bile alamıyoruz” dedi

HASTANEDE HASTALANMAZSAK OTOBÜSTE HASTALANACAĞIZ

Hastaneye her hafta kontrole geldiğini ifade eden bir yurttaş ise “Dolmuş ile gelmek dert, otobüs ile gelmek ayrı dert. Yaz aylarında otobüslerde yer bulabiliyorduk fakat şimdi okulların açılması ile yer bile bulamıyoruz. Öğrencilere de yazık bize de yazık. Otobüs seferlerinin çoğaltılması gerekiyor. Otobüslerde ki nefessizlikten hasta olmazsam iyidir. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi okulların açılmasından sonra sefer sayısını acilen arttırmalı. Hastanede yoğunluk var otobüslerde var zaten 30 dakika otobüsün gelmesini bekliyoruz bu kadar bekledikten sonra eve de anca 1 saatte ayakta gidiyoruz” açıklamalarında bulundu.

Diyarbakır’ın ulaşım sorunu için halk tramvay istiyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!