Diyarbakırlı Mağdur Aileden Valiliğe Yardım Çağrısı

Diyarbakırlı Mağdur Aileden Valiliğe Yardım Çağrısı

Diyarbakır’ın Silvan İlçesindeki Arı Kırsal Mahallesinde Arı Küme Evlerinde yaşayan 57 yaşındaki engelli yurttaş Ekrem Bıçak, engelli maaşı ve bakıcı ücretleri kesildiği için geçinemediklerini ifade etti.

YÜZDE 84 ENGELLİ!

Bıçak, “Arı Mahallesinde oturuyorum. 3 yıl önce felç geçirdim. Raporumun oranını düşürdüler. Rapor oranım 95’ti şimdi 84’e düşürdüler. Engelli ve bakım maaşlarımı kestiler. Ben yatalağım, şu anda görüyorsunuz tekerlekli sandalyeye mahkûm olarak yaşıyorum. Buradan Sağlık Bakanı, Diyarbakır Valiliği, Silvan İlçe Kaymakamı, Silvan İlçe Jandarma bölük komutanı ve Silvan İlçe Emniyet Müdürüne selamlarımı iletiyorum. Beni herkes ne hallerde olduğumu görsünler.

2 AY ÖNCE BAKIM PARASI KESİLDİ

Evimin ne halde olduğu ortada. Banyonun kapısı bile yok, mutfak derme çatma bir yer. Yağmurdan dolayı evimin çatısını naylonlarla kapladım. Anlayacağınız hiçbir şekilde geçinemiyorum. Vakıfa gidiyorum bana diyorlar üç tane çalışanın var. Oysa çocuklarımın hepsi yetişkin burada yaşamıyorlar. 3 kız çocuğum ile 3 erkek çocuğum var. Ancak kızlarımın ikisi evli, bir kızım bizimle kalıyor. 3 erkek çocuğum başka illerde çalışıyorlar. Zar zor kendilerini geçindirebiliyorlar. 2 ay önce bakım parası kesildi, 1 yıl öncede engelli maaşım kesildi. Geçinemediğim için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gittiğimde bana diyorlar ki, senin çalışanların var. Çocuklarım yanımda kalmıyorlar ki, bana bir faydaları dokunsun. Benim engelli maaşım ve bakım ücretim bu yüzden kesildi. Geçinmekten zorlanıyorum. Evim desen derme çatma ki, banyo kapısı bile yok. Zaten deprem zamanında evimde zarar gördü birçok duvarda çatlaklıklar oluştu. Devlet büyüklerinden ve hayırseverler bize yardım yaparlarsa belki biraz durumumuz düzelir diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

/ YENİGÜN HABER

Diyarbakırlı Mağdur Aileden Valiliğe Yardım Çağrısı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!