Diyarbakırlı Muhammed Yakut İçin Tutuklama Kararı Çıkartıldı

Diyarbakırlı Muhammed Yakut İçin Tutuklama Kararı Çıkartıldı
6 Mayıs 2023 17:28 | Son Güncellenme: 6 Mayıs 2023 17:34

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında, Diyarbakırlı Muhammed Yakut hakkında ‘Nitelikli Yağmaya Teşebbüs’ suçundan ve ‘Kişisel Verileri Hukuka Aykırı Olarak Ele Geçirme ve Yayma’ suçlarından tutuklanması için yakalama kararı çıkarıldığı öğrenildi. Diğer yandan Yakut hakkında kırmızı bülten çıkarılması talebi, Adalet Bakanlığı’nın ilgili birimine gönderildi.

Sosyal medyada videolar çekerek paylaşımlar yapan Muhammed Yakut hakkında tutuklanmasına yönelik yakalama kararı çıkarıldı. Yetkili savcılık, Yakut hakkında kırmızı bülten çıkarılması için de Adalet Bakanlığı‘na başvuru yaptı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, şüpheli Muhammed Yakut hakkında “Nitelikli Yağmaya Teşebbüs” ve “Kişisel Verileri Hukuka Aykırı Olarak Ele Geçirme ve Yayma ” suçlarından tutuklanmasına yönelik yakalama kararı çıkarıldı. Ayrıca Yakut hakkında kırmızı bülten çıkarılması talebi, Adalet Bakanlığı ilgili birimine gönderildi. Soruşturma kapsamında 30 Nisan tarihinde Yakut’a bilgi gönderiği iddiasıyla Can Tanrıyar tutuklanmıştı.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.