Erdoğan’dan Esnaf Vatandaşlara Prim Müjdesi

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda bugün düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı konuşmada şunları kaydetti; Asrın felaketini yaşamış 50 bini aşkın insanımızı toprağa vermiş olsak da devlet millet el ele yaralarımızı beraber sarıyoruz. Yıkık ve acil yıkılacak binaların enkazlarını kaldırdık. Deprem konutlarının inşasına hemen başladık. Durmuyoruz, çalışıyoruz toplam 837 bin 500 çadırın ve 100 konteynerin kurulumunu bitirdik. İnşa süreci başlayan konut ve köy evi sayısında 141 bin 300’ü, temeli atılan konut ve köy evi sayısında ise 58 bin 630 rakamına ulaştık.

Az önce şöyle resmi rakamı getirin dedim. Havalimanından buraya gelene kadar yoldakiler hariç resmi rakam şu anda bu meydan bir rekor kırdı 135 bin kişi bu alanda. Bay bay Kemal, bak Kayseri ne diyor? 14 Mayıs’ta da bunlara bu cevabı verecek miyiz? Buna hazır mıyız? Allah sizlerden razı olsun. Şov ve istismar için deprem bölgesine gidenler ne yazıkki onlar sırtını dönse dahi biz depremin izlerini tamamen silinceye kadar sahada olmayı sürdüreceğiz. Depremzedelerimiz gönüllerini ferah tutsun. Allah’ın izniyle onları asla yalnız bırakmayacağız.

Küçük esnaf için bir müjdesinin olduğunu açıklayan Cumhurbaşkanı, “Küçük esnaflara da bir müjde vermek istiyorum. Prim ödeme gün sayısını SSK’lılarla eşitleyerek 7200 güne indiriyoruz. Bu çalışmadan 1 milyon küçük esnafımız faydalanacak.” açıklamasını yaptı.

Erdoğan’dan Esnaf Vatandaşlara Prim Müjdesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!