Diyarbakırlı pizza ustası Hakkı Akdeniz’in büyük başarısı

featured

Amerika’nın en ünlü pizzacıları arasında bulunan Champion Pizza’nın sahibi Diyarbakırlı Hakkı Akdeniz’in filmlere konu olacak hayat hikayesi hakkında Amerika’da yapılan belgesel Türkiye’de de yayınlandı.

Dünyanın en büyük belgesel kanalı olan Discovery’nin yayın platformu Discovery Plus’ta yayınlanan ‘Merhaba, Ben Hakkı’ belgeseli, Türkiye’de BluTV üzerinden yayınlanmaya başladı. İngilizce adı ‘Hi I’m Hakki’ olan belgesel, ‘Merhaba Ben Hakkı Akdeniz’ adıyla BluTV’de seyircisiyle buluştu.
ABD’de en fazla izlenen içerik olurken, Toronto’da ise ödül aldı.

21 yaşında ABD’ye göç eden Diyarbakır Silvan nüfusuna kayıtlı olan Hakkı Akdeniz’in zorlu yaşam mücadelesinin anlatıldığı belgesel, Discover Plus’ta yayımlanmasının ardından iki hafta üst üste en çok izlenen içerik oldu. ‘Merhaba Ben Hakkı’ belgeseli dünya çapında izleyicilerden de tam not aldı. Belgeselinin başarısı 2023 Toronto Belgesel Uzun Metrajlı ve Kısa Film Festivali’nde de ödüle layık görüldü. Belgeselin güçlü esneklik, inanç ve yılmaz insan ruhu mesajının izleyicilere gelecek yıllar boyunca ilham vereceği ifade edildi. Yakın zamanda dünyaya açılıyor.
“Merhaba, Ben Hakkı” belgeselinin izleyenlerden tam not almasıyla farklı ülkelerden de talepler geldi. Belgeselin yakın zamanda dünyanın farklı ülkelerinde de yayınlanacak.

Diyarbakırlı pizza ustası Hakkı Akdeniz’in büyük başarısı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!