Google Adwords Reklam Verme – Google’a Nasıl Reklam Verilir?

featured

Google Adwords Dijital reklamcılık, kurumsal firmanızın mümkün olduğunca çok müşteriye ulaşmasına yardımcı olur. Potansiyel alıcılarla etkileşim kurmanın ve onları sitenize çekmenin birçok yolunuz var; e-ticaret mağazaları için özellikle etkili olabilecek yöntemlerden biri Google AdWords‘tür. Google firma reklamı vermeden önce sizin için hazırladığımız bu yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Google Adwords nedir?

Google AdWords Hizmeti, işletmelerin arama motoru platformu ve ortak siteleri aracılığıyla çevrimiçi hedef pazarlara ulaşmalarına yardımcı olmak için Google‘ın geliştirdiği bir reklamcılık sistemidir. Bu ortak siteler, bir kullanıcı bir işletme ve onun ürünleri veya hizmetleriyle ilgili anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini aradıktan sonra sayfada görünen bir metin veya resim reklamı barındırır. Google.com‘da, AdWords reklamları genellikle bir arama sonuçları sayfasının üst ve sağ tarafında belirli yerlerde görünür.

Google AdWords hesabınız için markanız, ürünleriniz, hizmetleriniz ve sektörünüzle ilgili anahtar kelimeleri seçebilirsiniz. Müşteriler bu ifadeleri aradığında, onlara mağazanızın reklamı sunulur. Yalnızca bir kullanıcı reklamınızı tıkladığında ve web sitenizi ziyaret ettiğinde veya “tıkla ve ara” özelliğini kullanarak işletmenizi aradığında ödeme yaparsınız.

AdWords, e-ticaret işletmelerine nasıl fayda sağlar?

AdWords‘ün çevrimiçi perakende işinize yardımcı olmasının iki ana yolu, marka bilinirliğini artırmak ve sitenize nitelikli trafik çekmektir. AdWords kullanmanın diğer faydaları şunlardır:

Müşteriler, belirli anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini işletmenizle ilişkilendirir.

AdWords ile hedefleyebilirsiniz, yani reklamlar bir müşteriyi YouTube ve The New York Times gibi diğer Google sitelerine kadar takip eder. Bu da dönüşümü iyileştirir ve tıklama başına maliyeti düşürür.

Reklamlarınızı hangi sitelerin barındıracağını belirleme esnekliğine sahipsiniz.

Belirli bölge ve şehirlere odaklanarak hedef pazarınıza odaklanın.

AdWords, ürünlerinizi kimin aradığını belirler.

AdWords, markanızı akılda tutarak müşterilere daha önce aradıklarını hatırlatır.

AdWords, genel başarıyı artırmak için mevcut kampanyaları optimize etmenize ve sonuçlardan yararlanmanıza yardımcı olur.

Google AdWords, müşterilerin aradıklarını daha hızlı ve daha özelleştirilmiş bir şekilde bulmalarına yardımcı olur. Reklamınıza benzersiz bir satış konumu eklemek, tüketicilerin işletmenizin neden rakiplerinizden daha iyi olduğunu belirlemesine de yardımcı olabilir.

AdWords, e-ticaret mağazanız için trafiği ve satışları artırabilecek uygun fiyatlı, kullanımı kolay bir reklamcılık platformudur.

Arama ağı

Anahtar kelimeleri belirleyerek, Google Ads metniniz, sizinki gibi ürünler ve hizmetler hakkında aktif olarak bilgi arayan potansiyel müşterilere gösterilir. Reklam, müşterinin aradığı bilgileri içerdiğinden, onu çok daha ilginç buluyor.

Görüntülü ağ

Görüntülü reklam ağı, markanın bilinirliğini yaymamıza yardımcı olan banner’ların, duyarlı reklamların ve Gmail reklamlarının oluşturulmasını sağlar. Gelişmiş Google algoritmalarının yardımıyla, hizmetinize daha önce ilgi göstermiş müşterilere gösterilen yeniden pazarlama reklamlarının kullanılmasıyla daha yüksek bir dönüşüm olasılığı da sağlanır.

Şirketiniz Neden Google Reklamlarını Kullanmalı?

Nasıl kullanılacağını biliyorsanız, Google AdWords sistemi birçok avantaj sunar. Çevrimiçi reklamcılığı nispeten hızlı bir şekilde hazırlayabilir ve başlatabilirsiniz. Ayrıca kampanyalar sizin tarafınızdan kontrol edilebilir, durdurulabilir veya başlatılabilir. Bu, reklamcılıkta yüksek derecede esneklik sağlar. Ayrıca, makul maliyet kontrolü mümkündür ve uzun vadeli reklam maliyetlerini azaltmak için çok sayıda optimizasyon seçeneği vardır.

Google Ads, ücretli arama için en gelişmiş platforma sahiptir ve Bing Ads gibi rakiplerinden çok daha iyi performans gösterir. Google Ads, reklamverenlerin her kampanya için bir günlük bütçe belirlemesine ve her bir reklam grubu ve anahtar kelime için teklifler seçmesine olanak tanır. Kampanya ayarları, reklam programları, konum ayarları ve mobil cihaz ayarları gibi özellikleri içerir. Ayrıca, Reklam Anahtar Kelime Planlayıcı, kampanyalarınız için anahtar kelimelerin gücünü beyin fırtınası yapmanıza ve değerlendirmenize olanak tanır.

Google Ads, self servis bir platformdur. PPC kampanyanızı kurmak ve yönetmek için profesyonel bir PPC şirketi kiralamanız gerekmez. Ancak çoğu küçük işletme sahibi, yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmak için gereken zamana, uzmanlığa ve araçlara sahip değildir.

Google AdWords ile Hedefleme

AdWords sistemi, farklılaştırılmış hedeflemeye de izin verir. Bu, otomatik anahtar kelime ve reklam seçeneklerinden bağımsız olarak 2013’ten beri kullanılmaktadır.

Aşağıdaki hedefleme seçenekleri mümkündür:

Bölgeler: Tüm reklamlar dünya çapında yayınlanabilir veya bölgesel olarak kısıtlanabilir.

Diller: Bu seçim, AdWords reklamlarını belirli dil bölgeleriyle sınırlamanıza olanak tanır.

Cihazlar: Metin veya görüntülü reklamlar özellikle mobil cihazlar, masaüstü bilgisayarlar veya her ikisi için hedeflenebilir.

Yaş grupları: Görüntülü reklamlar, yaş gruplarını hedefleyebilir.

Günün saati: Tüm reklamlar, belirli günlerle veya günün belirli saatleriyle sınırlandırılabilir veya genişletilebilir.

Yerleşimler: Görüntülü reklamlar için Google Reklam Ağı’ndan belirli siteler veya uygulamalar seçilebilir.

İlgi grupları: Görüntülü reklamlar, kullanıcıların ilgi alanlarına göre de sıralanabilir. Google, eşleşen yerleşimleri otomatik olarak bulur.

Yakın ilgi kategorileri: Google, ana konuya bağlanabilecek olası konuları özetler. Yine uygun yerleşimler otomatik olarak seçilir.

Yeniden hedefleme, Google Analytics hesabına bağlanmayı ve izleme kodu ayarlamasını gerektirdiğinden, Google AdWords’te özel bir konuma sahiptir. Ardından, Analytics hesabında belirli yeniden hedefleme hedefleri belirlenir ve bu hedeflere daha sonra AdWords Yeniden Hedefleme Kampanyası hesabından erişilebilir.

Google Adwords Reklam Fiyatları

Google Adwords reklam fiyatları herkesin en küçük bütçe ve en yüksek bütçelerle reklam vermenize olanak sağlayabilen bir reklam ağıdır. Google Ads reklam sisteminde reklam fiyatları, her anahtar kelimede ya da alanda rekabet seviyesine göre değişim gösterebilmektedir. Ülkemiz için ortalama tıklama başı maliyetler (tbm) 7 kuruş ile 10 TL arasında değişir.

SEO için Faydaları

Google AdWords, iyi bir Google sıralaması için alakalı bir kriter değildir. Google ayrıca, iyi sıralamalar ile AdWords kullanımı arasında hiçbir bağlantı olmadığını tekrar tekrar iddia eder.

Ancak teorik olarak dolaylı bir etki kurulabilir. AdWords‘ten ne kadar fazla trafik alırsanız, Google ziyaretçi davranışı hakkında o kadar fazla veri alır. Ziyaretçilerin web sitenize AdWords reklamları veya organik arama isabetleri yoluyla ulaşması önemli değildir.

Örneğin, ziyaretçiler sitenize Google AdWords aracılığıyla gelir ve TO‘yu veya hemen çıkma oranını düşük tutarsa ​​Google, sitenizin kalitesine ilişkin dolaylı bir gösterge alır. Sonuç olarak, Google AdWords, bir sitenin arama motorları tarafından değerlendirilmesi için muhtemelen destekleyici bir faktördür. Elbette bunun için başarılı bir AdWords kampanyaları gerekir.

Google Adwords Reklam Verme – Google’a Nasıl Reklam Verilir?
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!