Kanaat Önderi Karaarslan’dan Erdoğan’a Destek Çağrısı

featured

Açıklamalarda bulunan Diyarbakır’ın tanınmış simalarından, hayırseverliğiyle bilinen, kanaat önderi Tevfik Karaarslan, 21 yıllık süre zarfında, Sanayi, Tarım, Eğitim, Turizm, Hayvancılık, İnşaat, Otomotiv ve Tekstil başta olmak üzere, birçok konuda, devasa projeler gerçekleştirildiğini kaydetti. Karaarslan, önceki gün, Ak parti Diyarbakır birinci sıra Milletvekili Adayı Galip Ensarioğlu’na destek amacıyla, yaklaşık bin beş yüz kişinin katılımıyla, Bismil İlçesine bağlı Of köyünde yemek daveti verdi. Kalabalık bir vatandaş topluluğunun yanı sıra, kanaat önderleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, partililer, yerel ve ulusal basın yayın kuruluşlarının temsilcilerinin de katıldığı yemek sonrası, Tevfik Karaarslan, Diyarbakır ve ülkemiz gündemine ilişkin şunları söyledi:

‘Öncelikle şu hususu belirtmek isterim ki, 14 Mayıs tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinin vatanımız ve bütün halkımıza, hayırlara vesile olmasını, Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz.

CUMHURİYET TARİHİNİN EN KRİTİK SEÇİMLERİNİ YAŞAYACAĞIZ

Kuşku yok ki, bu seçimler, Cumhuriyet tarihimizin en kritik önemde seçimleri olacak. Hem Cumhurbaşkanlığı ve hem de Genel seçimler sonrasında, ülkemizi 5 yıllığına yönetecek olan kadrolar seçilecek.

Ak parti hükümetleri boyunca, gerek ülkemiz geneli ve gerekse Diyarbakır’da, bir dizi proje gerçekleştirildi. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde, Ak parti, birçok devasa projeyi tamamlayarak, rekorlar kitabına girecek bir başarıya imza attı.

ÜLKEMİZ DEVASA BİR ŞANTİYEYE DÖNDÜ

İlimizi ele alacak olursak, Diyarbakır Tekstil Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) hizmete giren Fabrikalar, 4. Oto Sanayi Sitesi, Çevre Yolu, TOKİ Konutları, Yeni Havaalanı, Diyarbakır Stadyumu, Bismil Ovası Tarımsal Sulama Tesisleri, Silvan Barajı Projesi, inşaatı devam eden Şehir Hastanesiyle, yapımı tamamlanan birçok proje, kentimizin vizyonuna değer kattı.’

‘Halka hizmet hareketi olan’ Ak parti hükümetleri döneminde, Sayın Erdoğan’ın gerek Başbakanlık ve gerekse Cumhurbaşkanlığı döneminde, ülkemiz adeta bir şantiyeye döndü. Hava alanları, köprüler, Marmaray projesi, oto yolların yanı sıra Sağlık, Eğitim, Tarım ve Sanayide yaşanan devrim mahiyetindeki gelişmelerle, ülkemiz bir uçtan diğer uca, devasa hizmetlere kavuştu. Yerli otomobilimiz TOGG ile, Elektrikli Araç Teknolojisinde, dünya ülkeleri arasında yerimizi almak, büyük mutluluk hepimiz için. Millet Bahçeleri ile insanlarımız huzur bulacağı, estetik, ekolojik değeri yüksek, yeşil alanlar, halkımızın istifadesine sunuldu.

Ak parti kadroları ve Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘Mavi Vatan’ konusunda başlattıkları mücadele, azim ve gayretle devam etmekte. Karadeniz’de bulunan doğalgaz, Şırnak’ta çıkarılan petrol, hem vatandaşımızın faturasına yansıyacak, hem de gayrı safi milli hasılamıza katkı sağlayacak. Kara, hava ve denizde insansız teknoloji üst düzeye çıktı. İHA ve SİHA’lar konusunda, süper devletler ile boy ölçüşür duruma geldik. Yapılan ihracat ile, döviz girdilerimiz arttığı gibi, istihdama da katkı sağlanıyor. Bunun yanı sıra, kadınlarımız, geleceğimizi inşa edecek olan gençlerimiz, engellilerimiz, yaşlılarımız, şehit ve gazi ailelerimiz ile, dezavantajlı gruplar, şiddet mağdurları, madde bağımlıları ve depremlerden etkilenenlere yönelik olarak, yıllardan beridir, yaptığımız çalışmalar devam etmekte.

Cenab-ı Allah’ın izniyle, daha birçok küresel çapta, dev boyutlu projeler tamamlanarak, halkımızın istifadesine sunulacak’.

BU KUTLU YOLDAN DÖNMEK YOK

Ak parti Diyarbakır birinci sıra Milletvekili Adayı Galip Ensarioğlu ise, proje ve hizmet siyasetinin, 15 Mayıs sabahında, yeni bir heyecan ile daha gür ve kolektif bir şekilde devam edeceğini belirterek, şunları söyledi: ‘Adalet ve Kalkınma hareketi, Cumhuriyet tarihimizin en başarılı hükümetleri olarak tarihte yerini almıştır.

Rahmetli Adnan Menderes, Turgut Özal, Necmettin Erbakan dönemlerinde başlatılan kalkınma hamlelerine, Sayın Cumhurbaşkanımız döneminde yeni bir halka eklenmiştir.

DİYARBAKIR’A HİZMET, ONUR VESİLESİDİR

Ak hareketinin birer mensubu olarak, Mukaddes Diyarbakır’ımıza, hizmet noktasında, ben ve diğer arkadaşlarım, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da, azim ve sabırla yolumuza devam edeceğiz. Omuz omuza, halka hizmet hareketinde çalışmalarımız sürecek. Bu hedefler doğrultusunda, hareketimizin birer neferi olarak, daha üst düzeyde hizmetlerde bulunabilmek hedefiyle, toplumun her kesimine dokunarak, onların sorunlarıyla hemhal olmaya ve çözüme kavuşması noktasında elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

Cenab-ı Allah’ın yardımıyla, ülkemize değer katacak üst düzey projeleri, gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Ak parti kadroları, bu seçimde yeni bir tarih yazacak.

Bu duygu ve düşünceler ışığında, seçim sonuçlarının şimdiden hayırlara vesile olmasını; Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, bütün vatandaşlarımı saygı ve sevgiyle selamlıyorum’.

Kanaat Önderi Karaarslan’dan Erdoğan’a Destek Çağrısı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!