‘Kudüs bütün Müslümanlarındır!’

featured

İstasyon Meydanı’nda gerçekleştirilen ‘Büyük Kudüs Mitingi’nde ABD ve İsrail’e tepki gösterildi. Burada konuşan İTTİHAD-UL ULEMA Genel Başkan Yardımcısı Beşir Şimşek, Kudüs’ün bütün Müslümanların olduğunu belirterek,  “İsrail, siyonistler, Amerika, tüm küfür âlemi Kudüs’ü birbirlerine hediye ediyorlar. Eğer Müslümanların birliğinden korkmuş olsalardı bunu yapamazlardı” dedi

DİYARBAKIR ONLİNE– ABD’nin ‘Yüzyılın Anlaşması’ olarak lanse ettiği ancak Filistin’in tepkisini çeken ve Kudüs’ün büyük bölümünün İsrail egemenliğinde kalması öngören planını protesto etmek amacıyla Diyarbakır ve İstanbul’da miting düzenlendi. Yenişehir İlçesi’ndeki İstasyon Meydanı’nda yapılan Diyarbakır’daki ‘Büyük Kudüs Mitingi’ne çok sayıda kişi katıldı. Peygamber Sevdalıları Vakfı ve Mustazaflar Cemiyeti tarafından “Kudüs Bizimdir” temasıyla düzenlenen miting alanına Kürtçe (Kurmancî-Zazakî), İngilizce, Türkçe ve Arapça pankartlar asıldı. Miting Tertip Komitesi tarafından belirlenen görevliler, meydan içinde ve dışında hazır bulundu. Meydana girişler sırasında polisin yanı sıra Tertip Komitesi’nin görevlileri de koordinasyonu sağladı. Sunuculuğunu Mehmet Emin Gülsever’in yaptığı mitingde  Elâzığ depremi, Van çığ felaketi ve İstanbul’daki uçak kazası unutulmayarak,  hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralıları acil şifalar dilendi.

‘Dünyayı siyonistlere dar edeceğiz’

7’den 70’e her yaştan vatandaşın katıldığı mitingde konuşan Özgür Kudüs Platform Başkanı Fikri Karavil, “Hazreti Ademden Hazreti Muhammed’e kadar gelen ve siyonistlerle mücadele eden tüm nebi ve peygamberlere selam olsun. Selam, Zülfikar’ın sahibi Hazreti Ali’ye olsun. Selam, Kudüs’ü fetheden Hazreti Ömer’e olsun. Selam, ceddimiz Selahaddin’e olsun. Selam, Mavi Marmara’ya katılan ve genç yaşta şehid olan Furkan Doğan’a ve Ali Haydar Bengi’ye olsun. Buraya toplanmanızı basite almayın. Peygamber, ‘Bir kötülük gördüğünüzde onu elinizle düzeltin, gücünüz yetmiyorsa dilinizle haykırın. Buna da gücünüz yetmiyorsa kalbinizle buğzedin.” buyuruyor. Bugünkü toplantımız, Allah’ın izniyle hazırlık aşamasıdır. Bugün gücümüz dilimizle haykırmaya yetiyor. Allah’ın izniyle eğer bir gün elimizle müdahale gücümüz olursa hiçbir fedakarlıktan çekinmeden dünyayı siyonistlere dar edeceğiz. Allah buraya gelmek isteyip de gelemeyenlere de cihat ecri yazsın” dedi.

‘Kudüs Filistinlilerin toprağıdır’

‘Kudüs’ mitingine katılan başta Mısır, Filistin ve Yemen olmak üzere farklı ülkelerden katılım sağlayan alimler ve İslami hareket yetkilileri, Kudüs’ün Filistinlilerin toprağı olduğuna vurgu yaptı. İTTİHAD-UL ULEMA Genel Başkan Yardımcısı Beşir Şimşek, Kudüs’ün bütün Müslümanların olduğunu söyledi.  Şimşek, “İsrail, siyonistler, Amerika, tüm küfür âlemi Kudüs’ü birbirlerine hediye ediyorlar. Eğer Müslümanların birliğinden korkmuş olsalardı bunu yapamazlardı. Kudüs biz Müslümanların namusudur. Bizler bir parça toprak için adam öldürüyoruz. Bir köpeğimize haksızlık yapılsa katliam yapıyoruz. Küçük şeyler için yıllarca birbirimize düşmanlık yapıyoruz. Ama bugün Kudüs satılıyor, Kudüs işgal ediliyor, Kudüs ibadetten alıkonuluyor, sesimiz çıkmıyor. Bizler hala İsraile düşmanlık yapmıyoruz. Amerika ve siyonistlere düşmanlık yapmıyoruz. Belki İsraille savaş için gücümüz yok. Peki, düşmanlık yapmak için gücümüz yok mu? Ticareti kesemez miyiz? Silahla mücadele edemiyoruz, peki kardeşimizin elini de mi tutamıyoruz. Onlarla ticareti kesemiyor muyuz? Nefsimizle baş edemiyor muyuz? Marketlerimizde, evlerimizde kendi düşmanımızı güçlendiriyoruz, güçlendiriyoruz. Ama ağzımızla da kahrolsun İsrail diyoruz. Allah bu şekilde düşmanımızı kahretmez. İsrailin kahrolmasının formülü Müslümanların birliğidir. Kudüs nasıl fethedildi? Müslümanlar Türk, Kürd, Arap, Çerkez bir olup haçlılara saldırınca Kudüs azat oldu. Kudüs’ün özgürlüğü için bir kez daha çare kardeşliktir. İsrail, Yahudi korkudan, ölümden ve açlıktan korkar. Bizler ticareti sonlandırırsak, mallarına ambargo koyarsak cihad ruhunu yüceltirsek Kudüs azad olur. Bizler buraya gelerek vazifemizi yerine getirmiş olmayız. Bizler geldik ki cihad dersini bir kez daha ilan edelim. Bizler birbirimizi uyarmak için bir araya geldik” diye konuştu. (Haber Merkezi)

‘Kudüs bütün Müslümanlarındır!’

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!