KYK burs başvuruları başladı. 2023 – 2024 KYK burs başvurusu

featured

2023 – 2024 KYK burs başvurusu. Her yıl belli zamanlarda başvuruları alınan burs ve kredi başvuruları için gözler GSB’den yapılacak olan açıklamadaydı. Beklenen açıklamayı Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak yaptı. KYK burs ve kredi başvuruları için e-Devlet başvuru ekranının açıldığını duyurdu.KYK e-Devlet burs başvurusu nasıl yapılır?

KYK burs başvuruları e-Devlet üzerinden online olarak alınmaktadır. Buda vatandaşlara büyük kolaylık sağlamaktadır. e-Devlet şifresi olmayan öğrencilerin PTT şubelerinden e-devlet şifrelerini almaları veya diğer e-devlet giriş yöntemlerinden birine (e-imza, mobil imza, internet bankacılığı, T.C. kimlik kartı) sahip olmaları gerekiyor.

Yüz binlerce öğrenci KYK burs başvuru tarihlerini merakla ve yakından takip ediyor. Öğrenciler en önemli gelir kalemleri arasında elbette ki alacakları burs geliyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu’nca burs ödemesi karşılıksız yapılan ödemeyi kapsarken Kredi ödemesi ise geri ödemeli burs ödemesi anlamına geliyor. Peki KYK e-Devlet burs başvurusu nasıl yapılır, şartları neler?

KYK BURS BAŞVURU EKRANI AÇILDI

KYK 2023-2024 burs başvuruları e-Devlet üzerinden alınmaya başlandı. Başvurular 19 Ekim Perşembe gününe kadar e-Devlet ekranı üzerinden gerçekleştirilecek.

KYK BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

KYK burs başvuruları e-Devlet üzerinden yapılmaktadır. Başvuru esnasında öğrenciden ekonomik, sosyal ve eğitim durumuna ilişkin bazı bilgiler talep edilmekle beraber bu bilgiler kamu kurumlarından alınan veriler ile karşılaştırılarak teyit ediliyor.

KYK burs başvurusunda özel durum beyan eden öğrencilerin herhangi belge göndermesi gerekmezken, başvuru ekranında özel durum, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınan sağlık kurulu raporuyla yüzde 40 ve üzerinde engelli olan vatandaşlar, anne veya babası vefat edenler, lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı sevgi evlerinde tamamlayan öğrenciler, Darüşşafaka Lisesi’nden mezun olanlar ve milli sporcular ve benzeri bilgileri sunan öğrencilerin bilgileri Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca kontrol edilecek.

KYK BURS E-DEVLET BAŞVURU EKRANINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

KYK burs başvuruları başladı. 2023 – 2024 KYK burs başvurusu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!