Mossad Ajanlarının Diyarbakır’da Vaaz Verdiği Ortaya Çıktı!

Mossad Ajanlarının Diyarbakır'da Vaaz Verdiği Ortaya Çıktı!

Geçtiğimiz gün Türkiye’nin farklı illerinde gözaltına alının ve 15’i tutuklanan Mossad Ajanları Diyarbakır ve bazı kentlerde vaaz verdiği ortaya çıktı..

Yakalanan ve sonrasında tutuklanarak cezaevine gönderilen Suriye uyruklu Mossad ajanının, Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde, ilçenin merkezindeki İki Işıklı Camii’de günlerce vaaz verdiğini itiraf etti.

Aynı veya farklı kişilerin “Deprem Bölgesine Manevi Destek vermek için Diyarbakır’dan geldik” dedikleri de kaydediliyor. Burada birden fazla kişinin olduğu, vaaz veren sakallı mossad ajanı yalnızca tek bir kişi olmadığı ortaya çıkıyor.

Müftülüklerin izinleriyle Diyarbakır, Hatay, Adıyaman, Malatya’da on binlerce insan sokaklarda yatarken, mossad ajanları günlerce camilerde yatıp kalkmış ve halk arasında istihbarat toplayıp fitne fesada zemin hazırladıkları düşünülüyor.

15 şüpheli tutuklandı

Mossad Ajanlarının Diyarbakır'da Vaaz Verdiği Ortaya Çıktı!

Savcılık hakkında işlem yapılan 46 şüpheliden gözaltına alınan 34’ünün işlemlerini tamamladı. 26 şüpheli, TCK’nın 328. Maddesi’nde düzenlenen “Askeri ve siyasal casusluk” suçlamasıyla tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edildi. Şüphelilerden 15’i tutuklandı, 11 kişi Adli Kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Geri kalan 8 şüpheli ise sınır dışı edilme işlemleri için ilgili Göç İdaresi’ne teslim edilecek.

Kaynak: Engin Öztürk

Mossad Ajanlarının Diyarbakır’da Vaaz Verdiği Ortaya Çıktı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!