Muharrem İnce Cumhurbaşkanlığı Adaylığından Çekildi!

featured

Son Dakika! 14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Adaylıktan çekildiğini açıkladı ve Bunu memleketim için yapıyorum” dedi. Detaylar ⇓

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce’nin partisinden 11 kurmayıyla yaptığı toplantı sonrasında, “çekilme” fikriyle ilgili “Düşünelim” dediği iddia edilmişti.

Siyaset arenasını hareketlendiren iddia sonrası Muharrem İnce, kameraların karşısına geçti ve şunları söyledi:

Rahatsızlığımdan dolayı iyi dileklerini ileten yurttaşlarımıza teşekkür ediyorum. Siyaset yolculuğuma 15 yaşında başladım. 79 ara seçimlerinde, zifti eriterek, duvarlara “Karaoğlan Ecevit” yazdım. O günden bu yana afiş astım. 40 yılın üzerindedir siyasette mücadele ettim.

Türkiye Cumhuriyet Devleti benim itibarımı koruyamadı. Bu ülkenin savcısı, bu ülkenin medyası, bu ülkenin emniyeti benim itibarımı koruyamamıştır. Bu itibar suikastı yapılırken bu ülkenin savcılarının ortaya çıkmamasını anlamış değilim.

Kamyoncu Şerif’in oğlu, fizik öğretmeni Muharrem İnce’yim. Benden başka mal varlığını açıklayan yok. Ne kadar kaçak FETÖ’cü varsa yurt dışından saldırıyor. Döne döne vuruştum bunlarla.

Pazar günü sandığa gidiyoruz. Memleket Partisi Türkiye’nin geleceği için önemlidir, Meclis’te olmalıdır. HDP var, CHP listelerindeki 77 Saadetli, Gelecekli, DEVA partili var. AKP var.

Açıklamanın devamında : Bunu ülkem için yapıyorum. Bir kanal açmaya çalıştım. Bahaneleri kalmasın. Yoksa seçim sabahı bütün suçu bize atacaklar. Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekiliyorum.” dedi.

Muharrem İnce Cumhurbaşkanlığı Adaylığından Çekildi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!