Son Dakika! Diyarbakır Dem Parti Seçimi İptal Edildi!

featured

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (DEM Parti) geçtiğimiz hafta Diyarbakır’da gerçekleştirilen Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylığı yapılan halk oylamasının ardından belirlenen “Büyükşehir Belediyesi başkan adayı” için yapılan oylamaların yoğun itirazlar sonrası iptal edildiği duyuruldu.

21 OCAK TARİHİNDE YAPILACAK!

DEM Parti, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eş başkan adaylarını belirlemek için yaptığı ön seçimi itirazlar üzerine iptal etti. 21 Ocak Pazar günü yeniden sandık kurulacak.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Diyarbakır İl Seçim Koordinasyonu, kentte yapılacak olan ön seçimlere ilişkin açıklama yaptı. Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Genel Merkezi’nde yapılan açıklamaya, DEM Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye eşbaşkan aday adaylarının tümü katıldı. DEM Parti Diyarbakır İl Seçim Koordinasyonu Eşsözcüsü Sultan Yaray, demokrasinin önemine dikkat çekti. Yaray, “Omuzlarımıza aldığımız yük hafif bir yük değil. Tek isteğimiz halkın istediği adil bir seçim olmasıdır” açıklamasını yaptı.

Son Dakika! Diyarbakır Dem Parti Seçimi İptal Edildi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!