Son Dakika! Yeni Asgari Ücret Zammı Belli Oldu!

Son Dakika! Yeni Asgari Ücret Zammı Belli Oldu!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 2024 yılında geçerli olacak olan asgari ücrete yüzde 49 oranına zam yaptıklarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, işçi ve işveren tarafıyla Ankara’da toplantıda bir araya geldi. Kritik toplantının sona ermesinin sonrasında kameralar karşısına geçen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ”Bildiğiniz gibi Temmuz ayında net asgari ücret 11 bin 402 lira olmuştu. Şimdi 700 lirası asgari ücret desteği olmak üzere net asgari ücreti 17 bin 2 lira olarak belirlemiş durumdayız. Ülkemize ve milletimize hayırlısı olsun.” açıklamasını yaptı.

 YENİ ASGARİ ÜCRET 17 BİN 2 LİRA OLARAK BELİRLENDİ

Son Dakika! Yeni Asgari Ücret Zammı Belli Oldu!
Bakan Vedat Işıkhan, 2024 yılında geçerli olacak olan asgari ücreti açıkladı. Işıkhan, “Bildiğiniz gibi Temmuz ayında net asgari ücret 11 bin 402 lira olmuştu. Şimdi 700 lirası asgari ücret desteği olmak üzere net asgari ücreti 17 bin 2 lira olarak belirlemiş durumdayız. Ülkemize ve milletimize hayırlısı olsun.” dedi.

ÖNCEKİ YILA GÖRE YÜZDE 100 ARTIŞ ORANINDA ARTIŞ YAPILDI

Son Dakika! Yeni Asgari Ücret Zammı Belli Oldu!
Bakan Işıkhan, “Önceki döneme göre yüzde 49, önceki yıla göre kümülatif olarak yüzde 100 olarak artış gerçekleşmiş oldu. Asgari ücret reel olarak 3,5 kat artış sağlamış oluyoruz. Devletimiz, tüm kurum ve kuruluşlarıyla işçi, işveren ve tüm vatandaşlarının yanında yer almayla devam edecek. Aziz milletimizin müreffeh yarınları için hadim olmaya azmetmiş olan bizler de sosyal devlet sorumluluğumuza devam edeceğiz.” açıklamasını yaptı.

Bakanın twitter açıklaması: İşçilerimizin emeklerini koruyacak, ekonomik büyümeyi sürdürecek bir anlayışla yeni Asgari Ücret miktarı net 17.002 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Tüm çalışanlarımıza, ülkemize ve milletimize hayırlı olsun.

Erdoğan twitter’dan duyurdu: 2024 yılında asgari ücret, %49 artışla net 17.002 TL olarak uygulanacaktır. Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun.

Son Dakika! Yeni Asgari Ücret Zammı Belli Oldu!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!