Suriyeli işletmeci Diyarbakır’da 2 bin kişiyi dolandırdı!

Suriyeli işletmeci Diyarbakır’da 2 bin kişiyi dolandırdı!
13 Temmuz 2023 21:33 | Son Güncellenme: 13 Temmuz 2023 21:39

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesinde Suriye uyruklu spor salonu açan H.B.’nin yaklaşık 2 bin üyeden topladığı paralarla kaçtığı iddia edildi. Detaylar ⬇️

Merkez Kayapınar ilçesinde Suriye uyruklu spor salonu işletmecisi H.B.’nin yaklaşık 2 bin üyeden topladığı paralarla kaçtığı iddia edildi. Sabah geldikleri salonu boş gören üyeler, polise giderek şikayetçi oldu. Spor salonu üyesi Murat Kolakan (27), “Dün akşam da burada spor yaptık. Burada birkaç kişi de oturuyordu. Yabancıydılar. Sabah çocuklar gelmiş, içeri bakmışlar, salon bomboş” dedi. Haber devam ediyor 👇

Kayapınar ilçesi Diclekent Mahallesi’nde faaliyet gösteren Suriye uyruklu spor salonu işletmecisi H.B.’nin yaklaşık 2 bin üyeden 2 bin TL ile 6 bin TL arasında değişen aidat ücretleri alarak kayıplara karıştığı iddia edildi. Sabah spora gelen üyeler, arka taraftaki duvarın kırık ve spor salonunun boş olduğunu gördü. H.B.’yi arayan üyeler ulaşamayınca dolandırıldıkları iddiasıyla polise gidip şikayetçi oldu. 2 katlı binanın sahibine de haber verildi. Binanın içini ve kırık duvarı gören bina sahibi şoka girerken, bir aylık salon kirasının da ödenmediği öğrenildi.

‘ADAM GÖTÜRMÜŞ, HİÇBİR ŞEY BIRAKMAMIŞ’
Spor salonu 6 aylık sözleşme ile üye olduğunu söyleyen Murat Kolakan, “Bir buçuk ay kadar önce kardeşimle buraya kaydolduk. İçeri girdiğimizde bir sürü arkadaşlarımız, eş dostlarımız da vardı. Normalde aylık yapacaktık. Bu sefer aylıkları o kadar yüksek söylediler ki, mecburen daha uygun diye 6 aylık yaptım. Dün akşam da burada spor yaptık. Burada birkaç kişi de oturuyordu. 4- 5 kişiydiler, yabancıydılar. Sabah çocuklar gelmiş, içeri bakmışlar, salon bomboş. Adam götürmüş, hiçbir şey bırakmamış. Duvarı da kırmış. Burada insanları kandırıyorsa tebrik ediyoruz. Daha ne diyelim helal olsun. Şimdi şikayet etsek ne olacak. Valla yani insanın zoruna gider. Yani mesele para değil ama hani o kandırılma şeyi insanın zoruna gidiyor. 3 bin lira vermiştik. Allah’tan yükseltmemişiz. Bizden sonra kim geldiyse yükseltti, yükseltti, daha milleti mahvetti” dedi.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.