TOKİ Diyarbakır konut satışı başvuru şartları ve detayları

featured

TOKİ, aralarında Diyarbakır’ın da bulunduğu 32 ilde açık artırma yöntemiyle konut satışı gerçekleştireceğini duyurdu. İşte TOKİ Diyarbakır konut başvuru bilgileri.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), aralarında Diyarbakır’ın da yer aldığı toplam 32 kentte 169 konut ile 28 ilde 192 iş yerini 13-14 Aralık’ta açık artırma yöntemiyle satışa sunacağını duyurdu.

TOKİ konut satışına ilişkin başvuru şartları belli oldu

TOKİ’den edinilen bilgilere göre, alıcılar, Adana, Ağrı, Ankara, Aydın, Batman, Balıkesir, Diyarbakır, Erzurum, Gümüşhane, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kars, Kırıkkale, Kocaeli, Kütahya, Konya, Manisa, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Siirt, Sivas, Urfa, Tekirdağ, Tokat, Tunceli, Van, Yozgat ve Zonguldak’ta satışa sunulan konutlara yüzde 25 peşinat, 72 ay vadeyle sahip olunabilecek.

Ağrı, Afyonkarahisar, Ankara, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bursa, Çorum, Denizli, Elazığ, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Hatay, İzmir, Kars, Kastamonu, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Niğde, Ordu, Sakarya, Sivas, Urfa, Tekirdağ ve Trabzon’da satışa sunulacak olan iş yerleri ise yüzde 25 peşinat, 48 ay vadeyle satın alınabilecek.

Satılık konutlar için 13 Aralık Çarşamba günü, iş yerleri için 14 Aralık Perşembe günü yapılacak açık artırmalar, Ankara The Green Park Hotel ile TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda yapılacak. Ayrıca “www.emlakmuzayede.com.tr” internet sitesi adresinden de teklif verilebilecek.

PEKİ NASIL BAŞVURULUR?

Açık artırmaya online olarak internet üzerinden katılımı için kayıtlar, 12 Aralık Salı günü saat 10.30’a kadar alınacak.

Açık artırmaya ilişkin bankacılık hizmetleri ise Türkiye Halk Bankası ve Ziraat Bankası tarafından yürütülecek. Başvurular ve teminatlar, bu bankaların tüm şubeleri aracılığıyla kabul edilecek.

Diğer yandan “www.toki.gov.tr” ile “www.emlakmuzayede.com.tr” internet adreslerinden ve “444 86 54” numaralı telefondan ulaşılabilecek.

TOKİ Diyarbakır konut satışı başvuru şartları ve detayları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!