TOKİ’den Diyarbakır dahil 42 il için arsa fırsatı!

TOKİ’den Diyarbakır dahil 42 il için arsa fırsatı!
23 Ekim 2023 15:45

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından aralarında Diyarbakır’ın da olduğu 42 farklı kentte uygun fiyatlı arsa satışına başlandığı açıklandı. Satışa çıkarılacak toplam 462 adet arsanın fiyatlarının 125 bin TL’den başlayacak. İşte Detaylar..

Satışa çıkacak iller arasında Diyarbakır, Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Adana, Mersin, Kayseri, Samsun gibi büyük iller ve Erzurum, Giresun, Van, Konya, Malatya, Ağrı, Rize, Artvin, Gümüşhane gibi iller de bulunuyor. TOKİ tarafından yapılan açıklamada ise, satışa sunulacak arsaların toplam alanı 3.883.551 metrekare olup, konut bedellerinin yüzde 35’i peşin alınacak. Kalan tutar ise 48 ay vadeli şekilde ödenebilecek.

TOKİ DİYARBAKIR ARSA SATIŞI DETAYLARI

Satışlar 1-2 Kasım tarihlerinde İstanbul’daki TOKİ Hizmet Binası ve Ankara’daki Bilkent Otel ve Konferans Salonu’nda yapılacak açık artırma usulüyle gerçekleştirilecek. Vatandaşlar hem şahsen hem de online olarak açık artırmaya katılabilecek. Başvuru yapacak vatandaşların arsa bedellerine göre değişen teminat ücretlerini Emlak Yönetimin belirlediği IBAN hesabına yatırması gerekiyor. Başvuru için gerekli şartnameyi imzalayıp süreci tamamlamaları bekleniyor. TOKİ’nin uygun koşullarla sunduğu arsa satışlarının, ev sahibi olmak isteyen birçok vatandaş için fırsat olacağı düşünülüyor. Diğer haberlerimize göz atın ⇓

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.
YORUMLAR

  1. Şaban dedi ki:

    Nasıl kayıt oluşturulur