Yerli Araba Togg Diyarbakır’da Sergilendi

featured

Diyarbakır’a tanıtım çalışmaları için getirilen Togg, büyük ilgi gördü. Aracı kullanan Vali Ali İhsan Su, “Ben de buraya gelirken sürdüm. Su gibi akıyor. Kullanımı gerçekten çok rahat, geniş ve her tarafı bilgisayarlı” dedi.

Türkiye’nin ilk kez ürettiği yerli ve milli otomobil, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (Togg) T10X modeli, tanıtım çalışmaları için bugün Diyarbakır’a getirildi. Vali Ali İhsan Su, aracı kullanarak tanıtımın yapılacağı Kayapınar ilçesindeki Park 75’e getirdi. Toog, buraya gelen vatandaşların beğenisine sunuldu. Togg’u inceleyenlerin kimi içine girip, daha detaylı bakarken kimileri de özçekim yaptı.

Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, aracın kullanımının çok güzel olduğunu ifade ederek, “Bugün Türkiye’mizin gururu bizim otomobilimiz Togg, Diyarbakır’ımızda. Vatandaşlarımız daha yakından görecek ve tanıyacak. Gerçekten muhteşem bir araba, lokomotif üstünde akıllı bir otomobil. Ben de buraya gelirken kullandım. Su gibi akıyor. Kullanımı gerçekten çok güzel, geniş ve her tarafı bilgisayarlı. Bu güzel eserin tamamı milli ve yerli otomobilimiz için başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, bakanımıza ve tabii ki emeği geçen iş insanlarımıza, mühendislerimize, işçilerimize, herkese şükranlarımı arz ediyorum. Ülke olarak her alanda yerli ve milli eserler ortaya koyuyoruz. TCG Anadolu’muz, İHA’larımız, SİHA’larımız , yerli KAAN’ımız, diğer eserlerimiz bizim mühendislerimizin ortaya koyduğu muhteşem eserlerdir. Ülke olarak güzel şeylere imza atıyoruz. Tüm vatandaşlarımızla bu güzel gururu yaşıyoruz. İnşallah daha da ileri seviyeye gidilecektir” ifadelerini kullandı.

Yerli Araba Togg Diyarbakır’da Sergilendi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!