Yeşil Sol Parti’nin Milletvekili Adayı Tutuklandı!

featured

Son Dakika. 8 ilde gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 23 kişiden aralarında Yeşil Sol Parti milletvekili adayı Müslüm Koyun’un da bulunduğu 4 kişi tutuklanırken 7 kişiye ev hapsi verildi. İşte detaylar ⇓

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ve Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 30 Nisan sabahı, 8 ilde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan aralarında Sosyalist Kadın Meclisleri (SKM), Etkin Haber Ajansı (ETHA), Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) ve Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyelerinin de içinde olduğu 23 kişi bugün emniyet işlemleri sonrası adliyeye sevk edildi.

Aralarında ESP Eş Genel Başkanı Şahin Tümüklü, ETHA editörü Nadiye Gürbüz ile Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) milletvekilli adaylarının da yer aldığı gözaltındaki kişiler için dosyaya gizlilik kararı ve avukat kısıtlılığı getirilmişti.

4 KİŞİYE TUTUKLAMA 7 KİŞİYE EV HAPSİ VERİLDİ!

Eskişehir’de ve İstanbul’da adliyeye sevk edilen ve savcılık tarafından adliyeye sevk edilenlerden Yeşil Sol Parti Eskişehir 3’ üncü sıra milletvekili adayı Müslüm Koyun, İstanbul 1’inci bölge 16’ıncı sıra adayı Burcu Ayyıldız ve İzmir 1’inci Bölge 8’inci sıra adayı Arefe Meryem Yıldırım’ında aralarında bulunduğu 15 kişi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildiği öğrenildi.

Yeşil Sol Parti’nin Milletvekili Adayı Tutuklandı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!