Acer Hacklendi! Milyonlarca Kişinin Verileri Çalındı..

featured

Hackerlar Hindistan’daki Acer sunucularından 60 GB veri çaldı ve satılığa çıkarttı.

Acer, sunucularının Desorden adlı bir grup hacker tarafından ele geçirildiğini doğruladı. Bilgisayar korsanları, milyonlarca Acer müşterisi hakkında hassas bilgiler içeren 60 gigabayttan fazla veriyi çalmayı başardı.

Güvenliği ihlal edilen bilgiler arasında birkaç milyon müşterinin adları, adresleri ve telefon numaraları yer alıyordu, ancak aynı zamanda kurumsal finansal verileri de kısıtlanmış durumda.

Acer hacklendi ve 60 GB’dan fazla veri çalındı

Saldırı, yakın zamanda bilgisayar korsanları tarafından bildirildi ve daha sonra Acer tarafından da doğrulandı. Desorden, Acer’ın Hindistan’daki sunucularını ihlal etmeyi ve büyük miktarda veri elde etmeyi başardı.

Veriler hem tüketici hem de kurumsal hesaplardan oluşuyor. Desorden‘e göre, etkilenen müşteri verileri milyonlarla ifade ediliyor.

Veri ihlalinin kanıtı olarak hacker grubu, 10.000’den fazla özel müşteri verisi hesabı yayınladı ve kalan veriler satışa sunulacak.

Acer konu ile ilgili “Yakın zamanda Hindistan’daki yerel satış sonrası hizmet sistemimize münferit bir saldırı tespit ettik.” açıklamasında bulunarak olayı doğrulamış oldu.

Acer’ın en son böyle bir ihlal meydana geldiğinde ödeme yapmayı reddettiğini düşünüyoruz, bu yüzden muhtemelen saldırganlar Acer’ı taleplerine uymaya zorlamak yerine verileri satmayı tercih ettiler.

Acer Hacklendi! Milyonlarca Kişinin Verileri Çalındı..
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!