Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır? 2022 Saç Ekim Fiyatları

featured

Kadın tipi saç dökülmesi (FPHL) veya androgenetik alopesi, kadınların yaklaşık yüzde 50’sinde görülmektedir ve hastanın soyunun her iki tarafından da kalıtılır. Saç dökülmesi nesilleri atlayabilir ve ebeveynleri etkilemez. Bununla birlikte, çoğu durumda, aileden birinin yaşamının bir noktasında bir dereceye kadar saç seyrelmesi ile tanımlanabilir. Bu duruma sahip hastalar, saç dökülmesini onlu yaşlarının sonlarından itibaren fark edebilir ve genellikle menopozdan sonra daha da kötüleşir. Bu sorundan rahatsız olan kadınlar için bir çözüm var.

Erkekler için saç dökülmesi zordur ama kadınlar için saç onların kimliğidir ve saç dökülmesine katlanmak çok zordur. Bir kadın kesintisiz bir süre boyunca aşırı saç dökülmesi fark ederse panikler ve saç dökülmesini kapatmanın bir yolunu bulur. Saç ekimi erkek hastalarda en sık uygulanan kozmetik işlemlerden biridir. Ancak bu durum kadınlarda da yaygındır.

Kadınlar için saç ekimi, kadınlarda saç dökülmesiyle mücadele etmek için hızla bir trend haline geldi. Saç ekimi hakkında düşünmeden önce, kadınların neden saç dökülmesi yaşadığını bilmelisiniz. Telogen effluvium, alopesi areata, düşük B12 ile ilişkili saç dökülmesi, demir eksikliğine bağlı kronik saç dökülmesi ve diğerleri gibi birçok saç dökülmesi formu oluşabilir. Sedef hastalığı (tipine bağlı olarak), pitriyazis, kafa derisi egzaması ve alerjik temas reaksiyonları dahil olmak üzere birçok kafa derisi hastalığı saç dökülmesine neden olabilir. Bu gibi durumlarda saç ve saç derisi tedavileri mevcuttur.

Kadın Tipi Saç Dökülmesi Nedir?

Bu durum aslında hormonlara anormal bir tepki ile yönlendirilen foliküllerin ilerleyici bir minyatürleşme sürecidir. Bu küçülen foliküller zamanla daha küçük saçlar üretir. Başka bir deyişle, folikül kaybolmaz, sadece küçülür.

Kadınlarda, FPHL genellikle, özellikle şakak bölgesinde, saç çizgisinin bir miktar gerilemesi ile birlikte, parça çizgisinin gözle görülür bir genişlemesi olarak başlar. Bazı kadınlar önce daha ince bir atkuyruğuna sahip olduklarını ve saçlarını istedikleri gibi şekillendiremediklerini fark ederler. Zaman ilerledikçe, genin değişken ifadesi vardır, öyle ki, esas olarak başın üstünde farklı hızlarda ilerleyici incelme vardır.

Gözle görülür saç dökülmesi olabilir veya olmayabilir. Bazı durumlarda, sadece üstte değil, aynı zamanda yanlarda ve kafa derisinin arkasında daha yaygın, ince bir incelme vardır. Erkeklerden farklı olarak, model saç dökülmesi olan kadınlar, klasik bir gerileyen saç çizgisi veya kel bir alanın aksine, başın tepesindeki daha seyrek saçları fark etme eğilimindedir. Kadınlar tipik olarak tüm saçlarını kaybetmezler, ancak özellikle sorun tedavi edilmediğinde saçları giderek incelebilir. Bu aşamada, kadın saç ekimi en iyi hareket tarzı olabilir.

Bayan Saç Ekimi İçin İdeal Aday Kimdir?

Kadın saç ekimi düşünüyor musunuz? Çoğu kadın prosedür için iyi adaylardır çünkü genellikle belirgin bir modelde hafif ila orta derecede incelme, sağlam bir saç çizgisi ve başın arkasında yeterli, sabit donör saç vardır. Spesifik olarak, ideal hastalarda saç çizgisi veya kafa derisinin tepesinde incelme vardır.

Androjenik alopesiden muzdarip olanların yanı sıra, kadın saç ekimi, traksiyon alopesi, travma veya kazalar nedeniyle saçlarını kaybeden kadınlarda ve kesi bölgelerindeki saç büyümesini yeniden sağlamak isteyen plastik cerrahi hastalarında da iyi sonuç verir.

Kadın Saç Ekimi Sırasında Ne Olur?

Erkeklerde olduğu gibi kadın saç ekimi ameliyatı da saç köklerinin başın arka kısmındaki donör bölgeden alınarak saç çizgisi ve tepe kısmındaki alıcı bölgeye nakledilmesi veya aşılanması işlemidir.

Donör bölgeden hasat, iki kadın saç ekimi tekniğinden biri kullanılarak yapılabilir:

1) Kafanın arkasından bir saç derisi şeridinin çıkarıldığı ve ardından sütüre edilerek kapatıldığı şerit hasadı veya 2) foliküler ünite ekstraksiyonu ( FUE), Dr. Griffin’in pratiğinde elde taşınan bir cihaz kullanılarak bireysel foliküler ünitelerin çıkarıldığı. Her iki teknik de transplantasyon için foliküler üniteler verir. Her durumda, alıcı alanda küçük kesiler yapılır. Bu kesilere yeni saç kökleri içeren greftler yerleştirilir.

Kadın Saç Ekimi Sonuçları ve İyileşme

Kadınlar saç ekimi için FUE saç ekim tekniğini tercih edebilirler çünkü şerit prosedüründen farklı olarak işlemden sonra minimum ağrı ve rahatsızlık olur. Hastanın saç derisinin bir bölgesi kısa kesilir ve işlemden sonra uzun saçlarla kaplanır.

FUE kadın saç ekimi işleminde strip işleminde olduğu gibi lineer bir iz kalmaz. Bu yaklaşım daha kısa bir saç modeline izin verir.

Her iki kadın saç ekimi tekniği de ekilen köklerin doğal bir görünüme kavuşmasını sağlar. Her iki durumda da, yeni foliküller ameliyattan üç ila altı ay sonra yeni bir saç üretir. Kadın saç ekiminden gelen saçlar “yerleşir” ve hastanın yaşamı boyunca büyümeye devam eder. İncelme alanını tamamen düzeltmek için birden fazla prosedür gerekli olabilir.

Ameliyat sonrası, bir şerit prosedürü veya bir FUE sonrasında, kadın saç ekiminden yeni foliküllerin iyileşmesine ve iyileşmesine yardımcı olacak talimatlar verilir. Yeni greftlerin üzerinde kabuklar veya kabuklar oluşacaktır. Bunlar en iyi ıslatılır. Alın ve göz çevresinde şişlik, ağrı ve sıkışma olabilir ancak bu geçicidir.

ERKEKLERDE VE KADINLARDA SAÇ DÖKÜLMESİNİN TEMEL FARKLARI

Erkeklerde saç dökülmesi çoğunlukla genetik nedenlerden kaynaklanır. Kadınlarda bu durum genetik nedenlere bağlı olabileceği gibi birden fazla nedene bağlı olarak da ortaya çıkabilir.

– Hormonal Bozukluklar veya Bozukluklar
– Vitamin eksikliği
– Demir eksikliği
– Kan Değerindeki Eksiklikler
– Kadınlarda saç dökülmesinin nedeni gebelik sonrası olabilir.

KADINLARDA SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR VE NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Kadınlarda saç ekimi daha çok DHI saç ekim yöntemi ile yapılmaktadır. Bu yöntem genellikle kılların uzun olması ve amacının yoğunlaştırma olması nedeniyle tıraş olmadan daha etkili bir işlem yapmak için kullanılır.

ERKEKLERDE KADINLARDA SAÇ EKİMİ ARASINDAKİ FARKLAR NELERDİR?

Kadınlarda saç dökülmesinin nedenleri erkeklerden farklıdır. Bu nedenle öncelikle bilinmesi gereken saç dökülmesinin nedenidir. Örneğin, saç dökülmesinin nedeni kan eksikliği ise herhangi bir saç ekimi operasyonunda istenilen sonuç alınamaz. Bu konuda operasyon öncesi kişinin kan değerine bakılması gerekmektedir.

Kadınlarda Saç Ekimi Maliyetleri Nelerdir?

Türkiye’deki kadın saç ekimi maliyetleriniz, saç dökülmenizin durumuna bağlı olarak değişir. Greft sayısı gibi faktörler belirleyici rol oynar. Uzmanınız , bireysel fiyatınızı belirlemek için ücretsiz saç analizinizi temel alacaktır. Ortalama maliyetler 7.000 ile 20.000 arasındadır..

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır? 2022 Saç Ekim Fiyatları
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!