Saç Mezoterapisi Nedir? Nasıl Yapılır ve Fiyatları Ne Kadar?

featured

Saç dökülmesi ile karşılaşmış biriyseniz, bir noktada birisinin size mezoterapi önermiş olma ihtimali vardır. İlk olarak 1952’de ağrıyı gidermek için geliştirilen bir teknik olan mezoterapi, artık yağları gidermek, selüliti azaltmak, kırışıklıkları gidermek, gevşek cildi sıkılaştırmak ve – tahmin ettiğiniz gibi, saç dökülmesini tedavi etmek için kullanılıyor. Saç mezoterapisi, kendi artıları ve eksileri ile birlikte gelmesine rağmen, günümüzde oldukça yaygın bir prosedürdür.

Saç mezoterapisi nedir?

Saç mezoterapisi, saç büyümesini teşvik etmek için bir çözümdür .

Bu teknik, saç folikülünü derinlemesine beslemek için kafa derisinin dermisine farklı vitamin kokteylleri enjekte etmekten oluşur. Bu tedavinin amacı saç dökülmesi‘ni normalleştirmek ve saç yoğunluğunu arttırmaktır. Saç derisindeki mezoterapinin amacı, uzun vadede saç köklerini uyarmaktır.

* Saçı tedavi etmek ve kafa derisinin kan dolaşımını ve oksijenlenmesini iyileştirmek için bir vitamin karışımı kullanılır.

* Vitaminler doğrudan kılcal dermise enjekte edilir , bu nedenle mezoterapi maksimum etkinliğe sahip olacaktır.

Genel olarak konuşursak, saç dökülmesi‘nde önemli bir yavaşlama ve bazen saç kütlesinde bir artış fark etmek için 5 haftalık bir tedavi gerekir. Mezoterapi uygulaması, deri ve deri altındaki sağlıksal problemleri en aza indirmek için uygulanan bir operasyondur. Dolayısıyla saç ve kıl odaklı operasyonlarda sık kullanılan ve fayda alınan bir uygulamadır.

Saç mezoterapisi ayrıca saça nem ve beslenme sağlar, ayrıca parlaklık ve hacim kazanmasına yardımcı olur. Profesyonel mezoterapi, tahriş olmuş saç derisini sakinleştirmeye yardımcı olur.

Saç mezoterapisi bir doktor muayenehanesinde yapılabilir, bu en iyi çözümdür, çok kolay olmasada ancak doğru ürünlere ve tekniğe sahip olduğunuz sürece kendi mezoterapi seanslarınızı evde de yapabilirsiniz!

Bu çözüm ideal ve daha ekonomiktir.

Basitçe söylemek gerekirse, saç mezoterapisi, saç büyümesi için gerekli olan vitamin, mineral ve amino asit kokteyllerini kafa derisine enjekte ettiğiniz bir tedavi yöntemidir. Bunun yaptığı, saç köklerini besleyerek saça kolayca yerleşmek, böylece ince saçları kalınlaştırmak, saç dökülmesini durdurmak ve saçı güçlendirmektir. Saç mezoterapisi, saçlarının uyarılması gereken kadın ve erkekler için bir çözümdür.

Özellikle aşağıdaki durumlarda önerilir:

– İnce ve mat saç
– Lokalize veya yaygın erken saç dökülmesi
– Androgenetik saç dökülmesi

Sonuçlar nelerdir?

– Saç dökülmesinin yavaşlaması
– Saç kalınlığında bir artış
– En iyi durumlarda daha yoğun saçlar

Saç mezoterapisi mi PRP mi?

Prp tedavisi tamamen doğaldır. Mezoterapi tedavisi ise dışarıdan alınan destekle tamamlanır. Ne PRP, ne de Mezoterapi tedavisi olmayan saçları çıkartamaz. İncelmiş telleri kalınlaştırabilir, dökülmeyi azaltabilir. Saçlarınızın hangi tedavi yöntemine daha uygun olduğuna doktorunuz karar verecektir. Ama insanların çoğu PRP tercih etmektedir..

Potansiyel kontrendikasyonlar:

Nadirdirler, ancak saç dökülmesine karşı savaşmak için bir mezoterapi seansının bazı kontrendikasyonları vardır:

– Enfeksiyöz kafa derisi lezyonları
– Zona hastalığı
– Enjekte edilen bileşenlerden birine alerji

Saç Mezoterapisi Kimler İçin Uygundur?

Saç mezoterapisi saçları dökülen kişilere, saçları zayıf ya da zayıflayan kişilere uygulanabilir. Ayrıca saçın dökülmemesine rağmen cansızlaşması, sönmesi gibi durumlarda da saç mezoterapisi uygulanabilir. Bunların yanında erken süreçlerde fark edilen alın açılmasında da saç mezoterapisi güçlü bir önleyici olarak kullanılmaktadır. Mezoterapi tıbbi açıdan riskli bir uygulama değildir. Bu sebeple yaş, hastalık gibi dinamikler mezoterapinin önüne geçmemektedir.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saç mezoterapisi tedavi için uygun olan ilaç ve bileşenlerin bir araya getirilmesi ve ardından uygulama yapılacak deriye enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir. Vücuda zararı olmayan özel iğneler yardımıyla gerçekleştirilen mezoterapi tedavisinin normal şartlarda herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Saç Mezoterapisi Kimlere Önerilmez?

Saç mezoterapisi zararsız bir uygulama olsa da bazı durumlarda kullanılmaması daha doğru olur. Saç mezoterapi tedavisini uygun olmayan kişiler şu şekilde sıralanabilir:

– Şeker hastalığı bulunanlar (diyabet
– Gebelik ya da emzirme süreci içindekiler
– Kanser tedavisi görenleFaydaları

Önemli Noktalar ve Faydalar:

 • Mezoterapi tedavisi saçların yeniden çıkması için ameliyatsız bir alternatiftir
  Mezoterapi, saç derisine vitamin takviyesi sağlama ve saçların yeniden büyümesi için kan akışını iyileştirme prosedürüdür.
  Kel yamaları tedavi eder ve hem erkek hem de kadınlarda saçların yeniden çıkması için olumlu sonuçlar göstermesi için folikülleri harekete geçirir.
  Saç dökülmesine yönelik mezoterapi tedavisine, saçın restorasyonu veya canlandırılması için gerekli bileşenlerden oluşan flakon enjeksiyonu ile yaklaşılır.
  Şişeyi enjekte etmek için enjeksiyon tabancası kullanıldığından, Mezoterapi tedavisi kellik veya saç seyrelmesi alanına bağlı olarak yaklaşık 10 ila 30 dakika sürer.
  Küresel müşteriler, daha az acı verici ve daha hızlı bir prosedür olarak gözden geçirdiler.
  Mezoterapi, DHT hormonunu yok ettiği ve saçların yeniden çıkmasını sağladığı için saç dökülmesine faydalıdır.
  Maksimum görünür sonuç için 5 seans Mezoterapi tedavisi gereklidir.
  Mezoterapi tedavisinin başarı şansı saç uzmanları tarafından %92 ile %90 arasında başarılı olarak görülmektedir.
  Mezoterapi, aktif kan dolaşımı sayesinde saç kökünüzün daha hızlı büyümesini ve uzun vadede hayatta kalmasını sağlar.

Saç Mezoterapisi Nedir? Nasıl Yapılır ve Fiyatları Ne Kadar?
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!